לפרטים נוספים כאן

יש לך שאלות? צור איתנו קשר 0556663064

ייעוץ עסקי – ההבדל בין כשלון להצלחה

img

רבים חושבים שהצלחה עסקית באה רק אחרי שמנסים לצלוח אתגר , האתגר מצליח ואז באה ההצלחה העסקית , אותו דבר ניתן לומר על כישלון עסקי , כישלון עסקי לאו דווקא מגיע כאשר לא צולחים אתגר עסקי , ובכן העניין הוא מאוד פשוט , רוב היזמים או לפחות מי שמגדירים עצמם כיזמים שלא נעזרים בייעוץ עסקי, עסוקים רוב הזמן בלחשוב , לתכנן , לפנטז , ולפעמים אף להגיע רחוק עם מחשבותיהם. למעשה רב היזמים רק חושבים , ובפועל לא עושים דבר ,ואז יום אחד בהיר מתעוררים ומגלים שהרעיון שעליהם "עבדו" יומם ולילה כבר יצא לפועל על ידי יזם אחר .

לחשוב על מיזם עסקי זה נחמד אך לא מספיק , ממחשבות על מיזם עסקי לא תגיע ההצלחה העסקית המיוחלת , ואיתה בטח לא יגיעו התוצאות .

בזמן שהיזם הממוצע חושב ומדמיין את המיזם העתידי שלו , יש עוד 100 יזמים שחושבים יחד איתו על אותו רעיון , ומתוכם יש לפחות 5 יזמים שבאמת עושים משהו ולא רק חושבים אלא באמת עושים, וזה בעזרת סביבה תומכת , ייעוץ עסקי נכון ,הן מאנשי מקצוע והן מסביבה עסקית.

כל עוד היזם רק חושב על המיזם העסקי שלו – מדובר פה בכישלון טהור ותו לו ,אך ברגע שיזם כבר התחיל ליזום מלשון יזם – שורש י.ז.מ , כבר מדובר פה בהצלחה , אומנם ההצלחה היא מידתית , אך ככל שהעשייה מתקדמת כך ההצלחה גודלת , וגם אם בסוף המיזם לא הצליח מבחינה עסקית , מדובר פה בהצלחה ולא בכישלון , כישלון זה שהיזם העסקי רק חשב, לא עשה דבר בפועל על מנת לקדם את הרעיון שלו , זהו הכישלון האמיתי , ולמה הצלחה , כי היזם העסקי למד הרבה מהעשייה , וגם אם הפסיד כסף , לא הניב רווחים , והמיזם נפל , עדיין מדובר פה בסוג של הצלחה . למידה מטעיות היא אכן סוג של הצלחה , במיזם הבא הוא כבר יבוא מוכן לאחר שלמד את כל הטעיות ובטח לא יחזור עליהם בשנית .

השיעור הראשון בייעוץ עסקי מדבר קודם כל על עשייה , קודם כל תעשה אחר כך תחשוב , כל עשייה גם אם הקטנה ביותר מוגדרת כעשייה מבורכת שאולי לא תרמה יותר מדי במיזם העסקי הנוכחי , אך תתרום בעתיד במיזמים עסקיים עתידיים

גם הכנתה של תכנית עסקית מהווה סוג של עשייה , חקר שוק , גיוס הון ממשקיעים , קידום העסק מבחינה שיווקית , כל אלה מהווים עשייה ותהליך למידה של המיזם אותו היזם העסקי רוצה לפתח.

לסיכום ניתן לומר שקל מאוד להגדיר את עצמך יזם עסקי , לדבר ולפנטז זה הכי קל , להתחיל לעשות, זה הדבר הקשה , וברגע שהיזם העסקי עושה את הצעד הראשון , הצעדים הנוספים יהיו קלים הרבה יותר והם למעשה אלה שיתנו את הדחף להמשיך ולקדם את העסק או את המיזם העסקי.

share: