לפרטים נוספים כאן

יש לך שאלות? צור איתנו קשר 0556663064

ייעוץ עסקי - מודל הזוגות 14/7

img

מודל הזוגות 14/7 או בשמו הלועזי 14/7 model Couples פותח על ידי חברת INVPLACE , והוא מומש על מספר יזמים ברחבי העולם וצלח הצלחה רבה , כמו כל מודל שיווקי , ישנם יתרונות וישנם חסרונות , עליהם נדבר בהמשך

ובכן מודל זה מתאים ליזמים שבאים בזוגות , מודל זה מכוון עצמו לזוגות יזמים בעיקר , לרוב זוגות שחיים ביחד שנכנסים למיזם עסקי עם עוד זוג שחי ביחד .

לפי מודל זה רק כאשר העסק הקיים מגיע לאיזון רווחים מתחילים לעבוד לפי מודל זה .

ניקח לדוגמא שני זוגות יזמים שרוצים להקים חנות לבגדי מותגים והגיעו כבר לאיזון רווחים .

14 יום ראשונים – זוג א' מנהל את החנות בפועל בו בזמן שזוג ב' אינו פעיל בחנות ובזמן זה מקדיש את זמנו בעיקר בפיתוח העסקי של העסק, הזמנת סחורה , וניהול החנות מאחורי הקלעים ולאו דווקא בחנות עצמה .

ביום ה 15 הזוגות מתחלפים , זוג ב' מנהל את החנות בפועל בו בזמן שזוג א' אינו פעיל בחנות ובזמן זה מקדיש את זמנו בעיקר בפיתוח העסקי של העסק, הזמנת סחורה , וניהול החנות מאחורי הקלעים ולאו דווקא בחנות עצמה וזה כמובן קורה ב 14 יום השניים.

לאחר 28 ימי עבודה מגיעים שבעת הימים הנותרים של המודל , כאן למעשה הזוגות עובדים במשותף בחנות , ומקדישים יחד זמן לניהול החנות , יישום הייעול העסקי , הזמנות, הנפקת דוחות והסקת מסקנות.

חסרון – מותאם רק לזוגות ולא ישים על כל יזם . בזמן שמנהלי חנות מנהלים חנות ללא מודל זה ,הם מוצאים את עצמם מתעסקים בו זמנית בניהול החנות, מכירות, ניהול חשבונות , ייעול העסק, חשיבה על גדילה וצמיחה, הזמנת סחורה . מודל זה מונע פגיעה בניהול השותף של העסק, ומספק צמיחה תמידית לעסק הקיים.

תמיר דניאל נחום

כסף מייצר כסף , עוגייה קטנה מייצרת עובד שמח יותר , שנותן תפוקה טובה יותר שמכניס כסף לארגון.

share: