לפרטים נוספים כאן

יש לך שאלות? צור איתנו קשר 0556663064

ייעוץ עסקי – ההבדל בין פרנסה לעבודה

img

אם הייתה לכם אפשרות לבקש דבר אחד בין שני הדברים הבאים , פרנסה או עבודה , מה הייתם מבקשים ? מה יותר חשוב פרנסה או עבודה ? .

ובכן לרבים זה נראה אותו דבר , פרנסה , עבודה , מה ההבדל ? ובכן יש הבדל ואפילו הבדל גדול .

ב INVplace מאמינים שייעוץ עסקי זה יכוון אתכם להגיע לרמה של פרנסה רבה ולא עבודה , נשמע מוזר ? ובכן ההסבר הוא פשוט .

מעטים היזמים שהצליחו לייצר כסף מבלי להשקיע כסף ,

בואו ניקח לדוגמא את רונן ואת דני , לרונן חנות למשקאות אלכוהוליים ומולו מעבר לכביש ישנה החנות של דני , גם היא חנות למשקאות אלכוהוליים , רונן קיבל ייעוץ עסקי המכוון את העסק שלו להגיע לרמה שתמיד תהיה עבודה , הוא השקיע כסף רב בפרסום , על מנת שמספר רב של לקוחות יבקרו בעסק שלו , ובכן כך באמת קרה , מבוקר עד ערב יש תנועה ערה בחנות שלו , ולא מפסיקים להגיע לחנות המשקאות שלו , אך בסופו של יום בספירת הקופה יש 10,000 שקל ולאחר הוצאות שוטפות וקבועות ,נשאר לו רווח נקי לעסק כ- 1500 שקל ליום עבודה , עבודה הייתה הרבה אך הרווח בסופו של יום לא היה גבוה במיוחד.

לעומת רונן , יש את דני , ודני קיבל ייעוץ עסקי המכוון את העסק לא להגיע לרמה גבוהה של עבודה אלא להגיע לרמה גבוהה של פרנסה .

לדני נכנסים לחנות כשליש מכמות הלקוחות של רונן , יש לו זמן לחשוב איך לייעל את העסק שלו , לסדר את החנות בין לקוח ללקוח , ואפילו יש לו תקציב להעסיק עובדת בחצי משרה על מנת שלו יהיה יותר זמן להרחיב ולייעל את העסק שלו . דני בסופו של יום סופר בקופה 40,000 שקל ליום עבודה ולאחר הוצאות שוטפות וקבועות , נשאר לו רווח נקי של 8,000 ₪ ביום .

איך זה ייתכן ? ובכן דני קיבל ייעוץ עסקי המכוון לפרנסה גבוהה , אומנם התנועה בחנות היא לא גבוהה , אך דני עובד פחות עם לקוחות קטנים ,אלא הוא עובד עם ספקים שמספקים סחורה לחנויות כמו זו של רונן , כל לקוח שנכנס לחנות של דני קונה כמות גדולה וביותר זול מכיוון שהוא מוכר לסיטונאים , הוא מוכר גם ללקוחות פרטיים אך ייעצו לי עסקית לשים דגש על סיטונאים , בין לבין הוא מוכר ללקוחות קטנים ובמחיר סביר , קרוב לזה של רונן ..

לסיכום הגענו למסקנה פשוטה , פרנסה עדיפה על עבודה , למרות שאין לזלזל בעבודה , עבודה יכולה להתבטא גם בחשיבה וייעול העסק ולא רק בלעמוד מול לקוחות כל היום. למעשה הכול תלוי באיזו אסטרטגיה עסקית אתה בוחר, תמיד יש לשאוף להגיע לפרנסה טובה, וכול האמצעים כשרים , כמות עבודה גבוהה אינה משקפת על פרנסה גבוהה , הכול תלוי בייעוץ העסקי והאסטרטגיה העסקית שעימה החלטת ללכת . רונן שלנו עסוק כל הזמן בלקוחות ואין לו באמת את הזמן הדרוש בהרחבת העסק כמו זה שיש לדני.

תמיר דניאל נחום

כסף מייצר כסף , עוגייה קטנה מייצרת עובד שמח יותר , שנותן תפוקה טובה יותר שמכניס כסף לארגון.

share: